Szkło piaskowane

SZKŁO PIASKOWANE ? piaskowanie jest procesem mechanicznym polegającym na oddziaływaniu na powierzchnię szkła strumieniem drobnego piasku wydobywającego się z dyszy pod dużym ciśnieniem. Powierzchnia szkła robi się wówczas chropowata i nieprzezroczysta (w wyniku wyrywania przez piasek mikroskopijnych kawałeczków szkła). Zaklejając część szkła ochronną folią przed procesem matowania, można matować szkło tylko w odsłoniętych miejscach. W ten sposób można komponować wzory, wykonywać piaskowane napisy itp. Im dłużej się matuje, tym wzór jest głębszy i przypomina efekt grawerowania w szkle.

 

Dysponujemy nowoczesną, automatyczną piaskownicą do tafli szklanych. Automatyczne piaskowanie polega na sterowaniu ruchem dyszy względem tafli szklanej poprzez zainstalowanie w automacie oprogramowania. Dzięki temu można uzyskać wysoką jakość piaskowanej powierzchni, polegającą między innymi na równomiernym matowieniu, a także cieniowaniu całej tafli ? co nie jest możliwe do uzyskania w przypadku piaskowania ręcznego.
Rodzaje piaskowania: całopowierzchniowe, piaskowanie pionowe, piaskowanie poziome, piaskowanie po przekątnej, piaskowanie pasów pion-poziom, piaskowanie sektorów, piaskowanie głębokie do 1 mm.

Zastosowanie:

 

 

- drzwi całoszklane , szklane drzwi przesuwne , szklane ścianki , szklane przeszklenia , szklane zabudowy szklane , szklane kabiny prysznicowe
- półki szklane , lustra , szklane blaty , szklane panele , panele kuchenne
- szklane balustrady , schody szklane , podłogi szklane
- szklane meble ( szklane gabloty , szklane szafki ), szklane stoły
- szklane elementy wyposażenia wnętrz
- loga, napisy, skomplikowane wzory